• Özgeçmişi

Özgeçmişi

- İşçi bir babanın emektar çocuğu olan ve aslan Adıyaman kökenli Ali Kılıç, 1966 Mersin doğumlu olup eğitimini Mersin'de tamamlamış, evli ve 3 çocuk babasıdır.
- Sevenlerinin desteği ile kariyerini adım adım yükselten Ali KILIÇ Mersin'de köklü ve sayılı işadamlarından biri olarak tanınmaktadır.
- Siyaseti gençlik yıllarında yaşamının bir parçası haline getiren KILIÇ, ilk olarak 1994-1999 yılları arasında TOROSLAR Belediyesi'nde Belediye Başkan Danışmanlığı görevini lakıyla yerine getirmiştir.
- Ak Partinin kuruluş döneminde teşkilatın ekillenmesinde büyük rol oynamış, kurucu teşkilat başkanlığının akabinde il başkanlığı görevini üstlenmiştir.
- 2002 Genel Seçimlerde de İl Başkanı olarak görev yapan KILIÇ, partisinin Mersin ilinde 5 milletvekili çıkarmasında büyük emek sarfederek; bu güne kadar   Adalet ve Kalkınma Partisinin çizgisinden hiç sapmamıştır.
- Mersin Valiliği il Emniyet Müdürlüğü imzalı Ali KILIÇ Şefkateli Birlik Beraberlik Dayanışma Derneğinin 2010 yılında kurmuştur.
- Bu Proje kapsamında hedeflenenin de üzerinde bir sayı olan 82,363 aileye Şefkateli Derneği olarak yardım eli uzatılmasına büyük katkı sunmuştur.
- 2002 seçimlerinde kuruculuğunu yaptığı teşkilatı seçimlerde en yüksek başarı ile zirveye taşınmasına katkı sağlayan KILIÇ; Toroslar için Mersin için, Güçlü Türkiye için 2023 vizyonuyla TOROSLAR BELEDİYE BAŞKANLIĞI GÖREVİNİ üstlenmeye hazırdır.