• Haberler
  • Toroslar Ali Kılıç'ı İstiyor.

Toroslar Ali Kılıç'ı İstiyor.

Toroslar Ali Kılıç'ı İstiyor.

ALİ KILIÇ TOROSLAR’DA ADAY ADAYI MI ?

Hayırsever kişiliği ile çok sayıda insanın yüzünün gülmesine vesile olan Ali Kılıç’ın Toroslar Belediye Başkan Adaylığı söylemleri parti tabanının haricinde Toroslar sakinleri tarafından da ilgi görüyor.  AK Parti kurucuları arasında yer alan ve partide il başkanlığı dahil bir çok kademede görev alan Kılıç, siyasi kimliğinin yanı sıra başarılı bir iş adamı ve sevilen bir hayırsever.

Partisinin Mersin’de teşkilatlanmasında büyük özveride bulunan ve verilen her görevi layıkıyla yerine getiren Kılıç’a partili arkadaşlarının yanısıra Toroslar sakinleri de aday adayı olması yönünde baskı yapıyor. Kılıç, “Aday adayı olmayı düşünüyor musunuz ?” sorusuna “Ben partinin her noktasında görev yaptım. Her zaman yürüdüğüm yolun bir hizmet yarışı anlamına geldiği bilinci ile hareket ettim. Mersin’in başta büyükşehir olmak üzere her ilçesinin AK Partili belediyecilik ile tanışmasının zamanı geldi de geçiyor bile. Bu anlamda bana verilen bir görevden kaçacak değilim” yanıtını veriyor.

TOROSLAR’DA ALİLERİN SAVAŞI YAŞANACAK

Toroslar’ın mevcut Belediye Başkanı Hamit Tuna’nın partisi tarafından Büyükşehir Belediye Başkanı adayı gösterilmesi ile Toroslar İlçesi’nde çekişmeli bir seçim yarışı olacağı gün gibi ortada. AK Parti’de Ali Kılıç’ın, MHP’de ismi ön planda tutulan Ali Öz’ün aday gösterilmesi durumunda seçim sonucunun çok düşük rakamlarla kazananı belirleyeceği yorumu yapılıyor.

ERCAN ÜÇKARDEŞ / TANIK HABER