• Haberler
  • Ali Kılıç, Toroslar’ı anlattı

Ali Kılıç, Toroslar’ı anlattı

Ali Kılıç, Toroslar’ı anlattı

Toroslar İlçe Belediyesi aday adaylığı gündemde olan Ali Kılıç’la Toroslar’ı konuştuk. Toroslar’ın kültürel yapısı, ilçe sakinlerinin AK Parti’ye bakışı, yerel yönetimlerden beklentilerini anlatan Kılıç, toplumun her kesimini kucaklayacak bir anlayışla hareket edildiği taktirde seçimi kazanmanın mümkün olacağını belirtti.

02.01.1966’da Mersin doğumlu olan ve Toroslar İlçesi Demirtaş Mahallesi’nde ikamet eden Kılıç şunları söyledi;

‘AK PARTİ HER İNANCI İÇİNDE BARINDIRIR”

“Aslen Adıyaman / Kahta ilçesi kökenliyim. Ancak Toroslar’da doğdum burada yaşıyorum. Toroslar hem yerli, hem doğulu hemde Arap kökenli vatandaşlara hitap eden kimliğe sahip bir ilçemiz. AK Parti sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımızın sürekli dile getirdiği gibi, toplumun her kesiminden inanç, mezhep ve yaşam biçimine sahip insanları kucaklayan bir partidir. Bu anlamda bizler her durumda alevi, sünni, laz, çerkez, doğulu, batılı ayrımı yapmaksınız tüm insanlarımızı kucakladık. Yaşam felsefemize de aynı anlayışla devam ediyoruz.

“ADAYLARIMIZ KARŞILIK BULMAMIŞTI”

AK Parti’nin katılmış olduğu son 3 yerel seçim sonuçlarına bakıldığında Toroslar beldesinde çıkarmış olduğu tek tip ve tek kimliğe sahip adaylar maalesef ilçe seçmenlerince karşılık bulamadı ve bazı kesimlerce sahiplenilmedi. Bu ilçemizde arap ve doğu kökenli vatandaşlarımızın oyları hatırı sayılır bir büyüklüğe sahip. Geçmiş yerel ve genel seçimlerin sonuçları karşılaştığında partimizin yerel seçimlerde aldığı oy maalesef genel seçimlerde aldığı oy oranına denk olmadı.

“TOPLUMU KUCAKLAYACAK ADAY KAZANIR”

2011 genel seçimlerinde Toroslar ilçemizde partimiz 1. parti olurken 2009 yerel seçimlerinde bu oy oranın oldukça altında kaldı. Yerel ve genel seçimlerde aldığımız oy dengesinde ki açık fark çıkardığımız aday profilinin ilçe sakinleri tarafından kabul görmediğini bir kez daha bizlere gösterdi. Toplumu kucaklayacak Toroslar’ın içinden gelen ve bütün etnik kimliklerce sahiplenilecek ve karşılık bulacak bir isim tercih edildiğinde ve doğru bir vizyona sahip olunmasıyla iktidarda olan partimiz Toroslar’da da kazanan taraf olacaktır.